Záhada Blair Witch

30. listopadu 2006 v 18:44 | Emo_Kid_Quasha |  Zahadné...
LEGENDA
Legenda vypráví, že u vesnice Burkitsville v Masylandu žila čarodějnice, jenž ke svým rituálům používala krev místích dětí, dokud ji vesničané nevyhnali.Ona se jim pomstila prokletím blízkého lesa a od té doby se tam ztrácejí lidé a dochází k podivným vraždám.
Roku 1734 několik dětí z vesnice Blair oznámilo, že je Elly Kedwardová zve domů a tam jim bere krev. Vesničané Kedwardovou obvinili z čarodejnictví ( oznámila to jizva na ruce malé Bertie) a vypíchli jí oči a vyhnali jí z vesnice uprostřed kruté zimy a uvázali ji ke stromu. Předpokládalo se, že umrzla v lese.
V roce 1809 vznikl kult Blair Witch a záznamy byly v knize, jenž byla k nahlédnutí do roku 1991 v muzeu Marylandské historické společnosti v Baltimore. Kniha byla značně poškozena a některé části byly nečitelné.
V roce 1824 byla na tomto místě založena vesnice Burkitsville. Hned v srpnu roku 1879 jedenáct svědku potvrdilo, že viděli bledou ženskou ruku, jenž stáhla do potoka Tappy Creek 11 - tilet Eileen Treacleovou. Tělo nebylo nalezeno a po třinácti dnech se v potoce začaly objevovat svazky klacíku s olejovitou substancí, takže se voda nedala pít.
V roce 1886 se ztatil 8 - letý Robin Weaver. Byl sice nalezen, ale nevrátil se jeden ze záchranců, jenž byl později nalezen u skály Coffin Rock vykuchaný, se svázanýma rukama a nohama.
V roce 1957 při každodenní pochůzce našli policisté vystrašeného chlapce, který jevil známky dezorientace a odvezli ho do nemocnice. Přivolaní detektivové zjistili, že chlapec se jmenuje Carl Brody a je už týden pohřešovaný. Na základě jeho výpovědi byl vzat do vazby 35 - letý Rastin Parr. Ve svém skrytém domku v lese byly nalezeny ostatky 7 dětí. Avšak Rastin Parr se odvolával na skutečnost, že vraždy mu poručil hlas stařeny, který slýchával ve snech. " Chytni dvě, tak aby jedno stálo tváří ke zdi a druhé přivaž na židli " říkávala. " Tak aby nezapomnělo žádný detail. To co učiníš, činíš v mé víře." Rastin Parr lovil děti na cukrátka, vždy jedno a jedno, tak aby v pokoji stálo jedno tváří ke zdi a druhé přivázal k židli ... pak jim do obličeje vyřezával s pomalou precizností zvláštní tvary a nakonec ... jim rozpáral břicho a v pomalých mukách nechal umírat. I několik dní, zatím co druhé dítě vše poslouchalo tváří ke zdi. Rastin Parr byl shledán způsobilý za své činy, byl obžalován a posléze odsouzen k smrti.

DĚJ FILMU
Film se odehrává v roce 1994, kdy se mladí studenti Heather Donahua, Joshua Lenart a Michael Williams rozhodli spolu vytvořit projekt o legendě - o čarodejnici z Blair. Rozhodli se jej uskutečnit formou legendárního filmu, vyzbrojeni dvěma kamerami a zásoby jídla na dva dny, vyšli tito studenti vstříc nehostinnému Černému lesu. Natáčet budou téměř nonstop.
Předtím ale navštíví místní obyvatele s otázkou: " Co víte o záhadě Blair Witch? " Zdá se ale, že místní toho vědí dost, ale nechtějí nic říct. Kromě Mary Brown. Tato labilní žena tvrdí, že o Marylandské čarodejnici ví a že jí viděla u Tappy Creek, kde se jí zjevila jako poločlověk - polozvíře - velká černá chlupatá obluda.
První noc proběhne v poklidu, další den naleznou studenti v lese 7 hromádek z kamení ( 7 hromádek a 7 mrtvých dětí = 7 symbolických hrobů). Od té doby nemají chvilku klidu.
Následující noc slyší kolem sebe kroky - jakoby jich bylo tisíce. Odváží se vylézt ven a uvidí na všech stromech uvázané něco jako štětky ze sláma. Divné zvuky přestaly a v domnění, že jsou to místní, se vrátili zpátky do stanu.
Další den je čas návratu zpět. Ráno nacházejí před stanem 3 hromádky kamení - pedurčující jejich osud. Studenti zjišťují, že se stratili. Mapa se ukázala jako špatný průvodce touto noční můrou. Nervozita se stupňuje. Najdou cestu zpět k autu?!? Nastal čas k utáboření a naši studenti našli nejvhodnější místo. NĚKDE v černém lese. Ve tři hodiny ránoje probudili již známé zvuky z předešlé noci, ale mnohem silnější. ZA chvíli se začíná ze tmy ozývat dětský nářek. Heather to nevydrží a vyběhne ze stanu... náseldně i oba zbývající studenti. Zoufalé sténání přicházelo z každé strany. Zbytek noci přečkávají dleko od stanu.
Další ráno se vypraví zpět ke stanu. Stan je rozházený. Venku jsou Joshuovy věci ..... potřísněné modrým slizem. Joshua začíná tušit svůj chmurný osud. Dochází voda a zásoby jídla. Narůstající obavy se zdají být oprávněné. Záhadně se ztrácí mapa. Posléze se ukáže, že Mike jí úmyslně zničil. Jediná naděje je jít dál. Po cestě naráží na strom ověšený panenkami Woodoo. K večeru zjišťují, že chodí v začarovaném kruhu. Dostávají panickou hrůzu. Stmívá se. Nezbývá než se utábořit. Únavou všichni hned usnou. Noc je podivuhodně klidná, probudí se až ráno.
Zděše zjišťují, že jeden z nich chybí- JOSHUA !!! Před stanem leží otýpka dřeva. Heather je potají rozbalí - uvnitř je krvavý cár Joshuovy košile, zpanikaří, ale Mikeovi nic neřekne. Oba se jej snaží najít - bohužel bezúspěšně. Na tomto místě zůstat nemohou. Vydávají se opět na cestu s nadějí, že se Joshua objeví. Další beznadějný den. Rozbíjí tábor. Dnes už jen sami dva. Nemohou spát. Co se bude dít dál? Hluboké ticho protne Joshuův výkřik. Vybíhají po stanu. Běží po hlase. V tom se před nimi objeví opuštěný polozbořený dům. Joshuovo sténání vychází z domu. Vcházejí dovnitř. Stále natáčí na kamery. Vybíhají po schodech do horních pater. Na zdech jsou krvavé otisky rukou malých dětí. V tom se Joshuovi výkřiky začnou ozývat ze sklepa, jako by si s nimi něco hrálo. Mike a Heather rychle spěchají na pomoc Joshuovi. Mike vběhne bezhlavě do sklepa. Heather se opozdí. Mike dostane ránu kamenem. Mikeovo tělo padá bezrádně na zem. V tom Joshuův výkřik ustane. Heather se nezastaví a vbíhá do sklepa. Uvidí Mikea stojícího čelem do rohu. jakoby naznačoval její osud. Další rána kamenem. Heather padá na zem, ale kamra natáčí dál.
.... Poté byly v základech domu nalezeny zakopané batohy s nahrávkami. Nikdy nebyli nalezeny těla a případ byl uzavřen jako nevyřešený... Rodiče potom nahrávky prodali společnosti Haxan Films. Ti poté jen z těchto nahrávek vyrobili snímek s názvem Blair Witch Projekt.
PRAVDIVÝ PŘÍBĚH ???
Kde je pravda??? Pravda je krutá. Vše bylo velmi chytře vymyšleno, nahrávky, případ ztracených studentů, masový vrah i kletba staré čarodejnice. Vše byl pouze chytrý marketingový tah producentů. Film byl natáčen bez scénáře a z nedostatků učinili přednosti. Ovšem geniální byl způsob jak dosáhli autentické krystalické hrůzy a děsu. Poslali tři hlavní aktéry do lesů, každý den jim sdělili novou pozici, kam měli dojít a tam jim zanechali i jídlo. V noci je strašili házením kamínků na stan a pouštěním hrůzostrašných zvuků. Veškerý děs a hrůza všech herců byla skutečná, báli se a nevěděli, co je obklopuje. Když v poslední den našla Heather před stanem záhadný svazek klacíků s krví, byla opravdu vyděšená. Byla na pokraji zhroucení a bála se, že se jim opravdu něco přihodí. O tom, že herci narazí na opuštěný dům, nevěděli. Závěrečná scéna byla naprosto skutečná. Zoufalý křik Heather i pád kameny byl autentický. Ovšem v tu chvíli již bylo režisérům jasné, že dál jít nemohou. Natáčení skončilo.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 emo-bitch emo-bitch | 27. května 2007 v 21:29 | Reagovat

why these students do it :(

2 koukej koukej | 21. března 2008 v 16:42 | Reagovat

Ježiš, další ,,Emo,, píča !!!  Jsem zvědavá kdy ty dostaneš rozum!!! Jak je tenhle svět k smíchu :-D dřív tohleto vůbec nebylo..teď každý děcko odkouká od debilů všechno z tevize..je mi z vás Emoušů k pláči..

3 -_- -_- | 29. dubna 2008 v 20:16 | Reagovat

film byl v poho ale emo shit!!!

4 kriss kriss | 28. května 2008 v 0:52 | Reagovat

no jo ale co teda ten kluk v kotě....co ten tam dělal...

5 aďa aďa | 30. května 2008 v 20:42 | Reagovat

j áse bojíííím:(

6 Emo_Kid_Quasha Emo_Kid_Quasha | Web | 30. května 2008 v 22:41 | Reagovat

neboj xD

7 Radek Radek | 13. června 2008 v 22:31 | Reagovat

jj ten film je super uz sem ho videl asi dvakrat fakt doporucuji tady jsou jedny stranky o zahade v Blair: http://s15.bitefight.cz/c.php?uid=35954

podivejte se jsou tam fakt zajimavy veci

8 Hovno Hovno | 14. června 2008 v 12:10 | Reagovat

seš trapák debilní....bitefight.cz každej zná....a kaíždej ví že ti to přináší prachy..serte na něj..!!! neklikat

9 any any | 15. června 2008 v 16:00 | Reagovat

ja sem to videla kdyz jsem byla mala.ta carodejka si vzdycky postavila jednoho cloveka do rohu a 2. zabila a toho 1. pak zabila taky.takze ten konec mel znamenat,ze zabila nejdriv tu holku co to zrovinka tocila )jak spadla ta kamera) a pak az toho kluka:(

10 Já | 7. července 2008 v 23:48 | Reagovat

Mam dotaz: Co je to to EMO? Mamka mi furt rika ze jsem emo ale ja nevim co to je....:-((

11 lopi lopi | 17. srpna 2008 v 14:02 | Reagovat

radek:jsi fakt curak...za to bych te zkopal ze sem davas naky trapny odkazy....kriple jeden debilni...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama